Przychodzi baba ...
Przychodzi baba ...

Baba jak to baba - musi się wygadać, a że łatwiej mi pisać niż mówić, postanowiłam dzielić się z Wami, którzy zechcecie mnie odwiedzać, tym co mi po głowie chodzi tutaj właśnie. Tak więc będzie o babie, która się nie ma w co ubrać, o takiej która lubi gotować, o sierściuchach w domu, o wesołym i smutnym ... jak to w życiu bywa. Mam nadzieję, że będę miała z kim dzielić te wszystkie plotki i ploteczki, smuteczki i inne takie.

Poleć tę stronę na:

Ładowanie
zdj. www.klimaketrium.art.pl

 

Wiek  "menopauzalny" to jest to co czeka każdą z nas. Nie ma zmiłuj. Wszystkie będziemy miały problemy, z którymi będziemy musiały się zmierzyć i uporać się. Trzeba wreszcie pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety. I dlatego właśnie każdy lekarz rodzinny, każdy szanujący się ginekolog, powinni na receptę wypisywać kobietom w każdym wieku pójście na spektakl „Klimakterium i już”.
Mają je bohaterki występujące w tym musicalu, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla nas trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest to, żeby czuć świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo, że menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Pamiętam kiedy mój profesor od języka polskiego w liceum powiedział, że kobiet w klimakterium powinny być zamykane w specjalnych rezerwatach – chciałam mu oczy wtedy wydrapać ! A teraz … no cóż … troszkę się z nim zgadzam – niektóre na pewno tak.
Obejrzałam także spektakl, który powstał w odpowiedzi na nasze babskie klimakterium, czyli „Andropauza – męska rzecz”, i powiem tylko tyle, że jak żenujące jest męski tabu dotyczące andropauzy, tak żenujący jest ten spektakl, mimo doskonałej obsady…. Panowie… naprawdę stać Was na więcej…. A przecież to rzecz naturalna, że się starzejemy. Róbmy to z godnością i humorem, bo łatwiej wtedy znieść niedogodności wszelkie.

 A tomoje ukochane piosenki z tego spektalu :

Nie dopinam się

Kura sikoreczka


Komentarze

Wpisz kod
* Pola obowiązkowe